Wakacje all inclusive – czy faktycznie warto?

Chcemy spędzić arkadyjskie wakacje nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Jednakże czy zawsze jest to perfekcyjne wyjście? Poniżej odnajdziecie informacje na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie. 

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw w trakcie wyjazdu na zagraniczne ferie. Oferta ta zakłada, że posiłki czy trunki znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy wyjątkowe oznaczenie, jakie daje nam możliwość korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W ofercie all inclusive znajdują się na ogół trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do poszczególnych posiłków i napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość oferowanych posiłków. 

Dużo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym miejscu możemy mieć dostęp do posiłków cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość oraz typ jedzenia również może o wiele się różnić. Przed wyjazdem warto zastanowić się wobec tego czy opcja all inclusive z pewnością będzie należytym rozwiązaniem, zwłaszcza, że tego typu wycieczka może być o wiele droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo również zależy od indywidualnych zamiłowań. 

Kto korzysta z all inclusive?

Oferty all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza trochę skonstruowany przez nas czas. Na ogół posiłki wystawiane są o praktycznych porach oraz jeżeli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakiekolwiek dania. Prócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Właśnie dlatego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – o brzasku zawsze będziemy w hotelu. 

Jeśli natomiast planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może rzeczywiście się sprawdzić. Wielokrotnie bywa też tak, iż opcja all inclusive jest bardziej dochodowa aniżeli kupowanie żywności ,,na mieście”, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive często jest też osiągalna na pobliskiej plaży. To właściwe rozwiązanie dla osób, które spędzają wczasy wypoczywając w pobliżu hotelu. 

Minusy oraz walory all inclusive

Jedną z podstawowych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia i napojów – przeważnie nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy martwić się o organizowanie i kupowanie jedzenia w okolicznych sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na eskapadę całą rodziną. 

Minusem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz połączone z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać naszym oczekiwaniom. Możliwa jest kiepska jakość jedzenia oraz trunków. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *